| Voltage: | 3.2V DC |
|---|---|
| Wattage: | 60W |
| Luminous Flux: | 1040 lm |
| Color Temperature: | 6400K |
| Color: | Black |
| LED Type: | SMD LED |
| Average Life: | 50,000 hrs |
| Battery: | 3 x 3.2V 5Ah Lithium Iron Phosphate |
| Charging Time: | 4-6 Hours (Cloudy 1 day, Rainy 2 days) |
| Duration Time: | 12-15 Hours |
| Solar Panel: | Polysilicon, 6V/20W, 350*350*17mm, 1.61kg |
| Package: |
LED Projector + Solar Panel with 5m cable + U shaped bracket + Remote Control |
| Detail: | Solar, Remote Control (12m) & Light Operated |
|
|
|
|
Arabic
English


