| Wattage: | 50W |
|---|---|
| Luminous Flux: | 950 lm |
| Color Temperature: | 6400K |
| LED Type: | SMD LED |
| Average Life: | 50,000 hrs |
| Battery: | 2 x 3.2V 5Ah Lithium Iron Phosphate |
| Charging Time: | 4-6 Hours (Cloudy 1 day, Rainy 2 days) |
| Duration Time: | 12-15 Hours |
| Solar Panel: | Polysilicon, 6V/12W, 290*340*17mm, 0.996kg |
| Package: |
LED Street Lamp + Solar Panel with 1.2m cable + U shaped bracket + Lamp arm + Remote Control |
| Installation Height: | 3 Meters |
| Detail: | Solar, Remote Control (12m) & Light Operated |
|
|
|
|
English
Arabic


